Česky English
Drobečková navigace

Úvod > Kurzy > Technické kurzy

Technické kurzy

karta 2014_TD[1].PNG

Technický potápěč

v tomto kurzu se naučíte používat technickou výstroj, a tím si zvětšíte možnosti vašeho potápění. Naši instruktoři vás naučí potápět se s výstrojí obsahující dvě lahve, přídavnou láhev s EAN 50 pro dekompresi a také si poradit s nástrahami, které vás mohou potkat při tomto typu potápění.

Potápění pod ledem

 vyžaduje velké zkušenosti, protože se budete pohybovat ve velkém prostoru bez možnosti přímého výstupu na hladinu. Tyto podmínky řadí potápění pod led mezi technické potápění, protože vyžaduje technickou výstroj a zkušenosti. Naši instruktoři vás naučí bezpečně potápět jak na úvazku spojeni s návodčím, tak na lanku reelu, které si sami vedete po cestě pod ledem.karta 2014_SM.PNGPotápění s technickou konfigurací SIDE MOUNT

v tomto kurzu se naučíte potápění s konfigurací Side Mount. Používání této konfigurace za různých podmínek a typů ponorů. Jako technický kurz budete používat heliové i nitroxové směsy. Budete se učit potápění v omezeném prostředí jak na prostor , tak na viditelnost. Naučíte se řešit různé situace za použití této výstroje. Odměnou vám bude jiný druh potápění, než na který jste zvyklí. 

cave1.jpgPotápění v jeskyních

v tomto kurzu se zdokonalíte nad rámec potápění pod ledem, protože se navíc budete pohybovat ve stísněných prostorách. Navíc nebezpečí zakalení vody je téměř jisté. Naučíte se v tomto prostoru efektivně pohybovat, a to mnohdy i bez možnosti vidění, kde bude vodící lanko jediným spojením se světem. Naši instruktoři vás naučí řešit spoustu situací, které vás při tomto potápění mohou potkat.


Technický vrakový potápěč

 je potápěč, který prozkoumává vnitřky vraků a hledá některé artefakty nebo důkazy o původu vraků. Nebo jenom mapuje a dokumentuje prostory uvnitř vraků. Tento kurz seznamuje zájemce s tím, jak se pohybovat ve vnitřních prostorách, jak plánovat tyto ponory, jak funguje podpůrný tým, co dýchat a mnoho dalšího co budete při tomto potápění potřebovat znát. Naši instruktoři vás naučí všem praktikám, které budete potřebovat během tohoto kurzu.

Normoxic Trimix potápěč a Dekompresní procedury

Tento technický kurz vám umožní vykonávat ponory bez velkého zatížení vašeho organizmu dusíkem v dekompresním režimu za použití dvou dekompresních plynů. V tomto kurzu se naučíte nahrazovat dusík héliem a posouvat tak hloubku bezpečného potápění. Naučíte se nejenom plánovat hloubkové ponory, ale také určovat jaké směsi plynů použít a řešit případné problémy, které se mohou při hloubkových ponorech vyskytnout. Naši techničtí instruktoři vás naučí výpočty a praktiky, které pro tyto ponory budete potřebovat a při zkušebních ponorech vás naučí všechny důležité postupy a kontroly před a během ponoru.